Znáte nejznámější svatební pověry? - Svatební oznámení

S příchodem mája- měsíce lásky si mnoho párů řekne, že právě teď je to najkrajšie obdobie na svatbu. A pak přijde nějaká dobrá duše s pověrou, aby se v květnu nebrali, protože to přináší neštěstí. Čím se spustí sprcha dalších, občas bizarních pověr. No některým světe div se, my Slováci stále věříme.

Pro ty pověrčivější víc nevěsty a pro nevěsty, které nejsou pověrčivé, pouze zvědavé máme 4 top pověry:

1. Přelétavý ženich? Hmm … no s motýlkem ho raději před oltář nepouštějte, prý při vás dlouho nevydrží a uletí jako motýl J.

2. Závoj symbolizuje čistotu, panenství a nevěstu ochraňuje před zlými duchy.

3. Házení svatební kytice je kromě opředena pověrou u některých, zejména “starých dívek” oblíbenou součástí svatby. Nevěsta po půlnoci hází kyticí a družička, která ji chytí se do roka a do dne vydá.

4. Rozbíjení talíře čeká pár hned na začátku svatební hostiny. Většinou stařešinové rozbije talíř, ženich zametá a nevěsta na lopatku nabírá střepy. Střepy přinášejí štěstí a zametáním si novomanželé soustřeďují své štěstí na lopatku. Velmi oblíbenou součástí této aktivitky na svatbách bývá kopání svatebčanů do vykartáčováním hromádky J. Nechápu, co z toho mají.

Věděli jste, co vám v svatební den přinese ŠTĚSTÍ?

Když potkáte černou kočku, kominíka, uvidíte duhu, vykročíte pravou nohou z rodičovského domu, či sňatek v kostele, kde vás křtili J. Přejeme hodně štěstí a nezapomenutelný svatební den.

A pokud jste ve stádiu příprav a potřebujete svatební oznámení, vypracujeme vám k němu i pozvánku ke svatebnímu stolu, jmenovky na stůl, zasedací pořádek, svatební menu, etikety na láhve, nálepky na výslužku a další tiskoviny dle vašeho přání. Galerie svatebních oznámení – NOVINKY roku 2019.

Svatební blog