Svatební trendy v roce 2020 - Svatební oznámení

Od skrytých zpráv a tajných odkazů na svatebních šatech, přes udržitelnou svatbu až po nekonečné banketové stoly. To a ještě mnohem více bude trendy v roce 2020. Pohodlně se usaďte a začněte nasávat inspiraci. Co bude tedy “IN” a trendy pro svatbu v roce 2020?

Vyšívané svatební šaty s “tajemným odkazem”

V roce 2020 přijde velký rozmach vyšívaných trendů. Páry tak najdou více jedinečných způsobů, jak vyprávět svůj osobní milostný příběh. Od biblických veršů, přes milostný tajný odkaz vašemu partnerovi všitému do šatů či závoje nebo vlečky. Šaty, které si koupíte tak můžete tímto způsobem oživit a učinit z nich jedinečný originál s vaším rukopisem a nezapomenutelným odkazem.

EKO alias udržitelná svatba

Udržitelný rozvoj byl hlavním tématem během celého roku 2019 a jinak tomu nebude ani v roce 2020. S uvědomělou svatbou princezny Eugenie se několik párů začíná zamýšlet právě nad snížením využití plastů použitých na svatbě či uhlíkovou stopou. Květiny si tak páry začínají postupně vybírat sezónní, živé, místní pěstované či luční květy, které jsou esteticky krásné a zároveň jimi zvyšují jakýsi eko-kredit. V roce 2020 se tedy očekává více živých stromů, či rostlin v keramických květináčích namísto řezaných květin. Tyto by měly být po svatbě vysazeny či darované dále . Tedy znovu použity. I plastové dárky by měly nahradit drobné dárky ve formě čerstvého sezónního ovoce (někde například i citronů). Planeta se nám poděkuje.

Pro zajímavost

Bude “IN” i ženich ve vzorovaném obleku, nevěsta bez závoje, “smíšené” družičky vs. Družby (ne tedy již jen čistě dívčí družičky), rukou napsána část textu na svatebním oznámení, alternativy konfet (okvětní lístky či bublinky), svatební šaty 2v1, vegetariánské či veganské menu, samoobslužný bar či výčep na pivo , maximalismus, návrat růží, květinové sochy a stěny a mnoho jiných.

A pokud ještě nemáte svatební oznámení, obraťte se na nás . Aktuálně připravujeme a brzy přidáme i novinky roku 2020.

Svatební blog