Výběr svatebního obleku a doplňků pro ženicha - Svatební oznámení

Pro některé pány může být oblek příležitostný kousek oblečení a právě proto potřebují v této oblasti poradit. Tento svatební blog může být užitečný nejen pro ženichy, ale zároveň je určen také pro všechny nevěsty, které se většinou ve výběru obleku pro svého nastávajícího angažují.

Hodně ženichů si neví rady a proto je třeba je trochu nasměrovat. S výběrem obleku to není vůbec jednoduché, i když se to tak může zdát. Určitě nechceme aby mužovu v den D během svatebního dne trčely dlouhé rukávy košile nebo aby mu neseděly kalhoty. Muž mě ve svatební den svoji nevěstu reprezentovat. Pojďme si vysvětlit, na co je třeba dát pozor při výběru obleku.

Koupit, půjčit nebo si dát ušít svatební oblek?

Pojďme si tyto možnosti rozebrat na drobné. Svatební oblek na míru – mnoho mužů nemá rádo obleky, z důvodu nepohodlnosti. Ušít si oblek na míru může být právě pro to řešením, aby se ženich cítil pohodlně. Také to je řešení, pokud ženich nezapadá do běžných velikostí.

Svatební oblek na míru tedy zaručuje pohodlnost a ušetří Vám Váš čas při hledání. Podstatná informace je, že byste měli mít představu jak má Váš oblek vypadat, co chcete a co očekáváte. Pokud byste řešili oblek na míru, dobrou ideou je, si oblek personalizovat různými výšivkami, například datem svatby. Možnosti v tomto směru nemají hranice. U obleku na míru si totiž vybíráte všechny aspekty obleku – materiál, barvu, střih, styl a doplňky.

Také podstatná informace, je třeba počítat s vyšší cenou a mít dostatečnou časovou rezervu, kvůli tomu, aby stihli oblek ušít včas. Doporučujeme tak 3 měsíce před svatbou. Obrovskou výhodou je, že Vám oblek zůstane už navždy jako vzpomínka a také jej můžete využít k jiným příležitostem.

Svatební oblek z obchodu

Pokud nemáte žádnou představu, nechte se inspirovat v obchodech, kde zjistíte, jaké střihy, barvy a materiály se vám líbí. Výběr svatebního obleku v obchodě nemusí být ani náročný. Dnes je na výběr z nekonečného množství, takže nouze o výběr nebude, tam už záleží jen na tom, kolik chcete investovat do svatebního obleku.

Podle vašeho svatebního rozpočtu, byste měli v první řadě odflitrovat všechny butiky a obchody pro váš svatební den. Pokud si vyberete možnost koupí, tak vám doporučujeme vybírat nadčasový oblek, který vám bude sloužit ještě pro různé příležitosti.

Koupený oblek se také může dát upravit na místě, ale tam je třeba počítat se zvýšenými náklady na jeho pořízení. Co se týká ceny, tato možnost patří k nejlevnějším jak ušetřit na obleku, samozřejmě závisí to na vašem rozpočtu. Také tam je možnost oblek po svatbě prodat, pokud jej již víc nemáte v plán využít.

Půjčený svatební oblek

Toto může být řešením pro ty, kteří již oblek zřejmě nikdy nebudou potřebovat. Tady si ale třeba uvědomit, kolik formálních příležitostí na vás čeká v nejbližším období. Oblek lze využít i na svatbě vašich přátel nebo rodiny. Narozeniny, oslavy rodiny, například rodičů, nebo na křtu dítěte některého z vašich známých.

I když si myslíte, že oblek po svatbě nebudete potřebovat, tak můžete zůstat nepříjemně překvapeni, kolikrát ho naopak potřebovat budete. Proto, v konečném důsledku řadíme do obleku investovat a aby byl kvalitní a nadčasový.

Při půjčeném obleku je třeba mít na paměti také to, že nějaké zásahy do střihu nebo do toho, jak oblek sedí ne vždy bývá možné.

Svatební blog