Proč mít svatbu v zimě? - Svatební oznámení

Většina svateb se koná na jaře nebo v létě, zima má však také své kouzlo a určitě se vyplatí mít svatbu i v tomto období. Pokud jste se ještě nerozhodli, kdy se bude konat váš velký den, tady je několik důvodů proč vybrat právě zimu.

Ušetříte na výzdobě

Rozhodnete-li se pro zimní svatbu, vaše svatební výzdoba nemusí být vůbec drahá. Typickými ozdobami pro zimní období jsou jehličnaté věnce, šišky, sněhové vločky či vánoční ozdoby. Takovou ozdobu dokážete vyrobit i sami doma – vločky vystřihnete z papíru a můžete je zavěsit ze stropu, vytvořit z nich girlandy, či použít je jako jmenovky pro hosty; šišky stačí pokládat do misek a položit na stoly, případně je ozdobit třpytkami, doplnit nějaké svíčky a hotovo; stejně jako věnce z jehličnatých větviček můžete jednoduše vyrobit sami, ozdobit je mašlemi či vánočními ozdobami. Chcete-li přidat vaší svatbě vánoční nádech, použijte vánoční ozdoby – ty určitě máte doma, nebo je za rozumnou cenu koupíte v obchodech jako Tesco či Ikea.

Sníh je lepší než déšť

V zimě obvykle sněží, respektive alespoň mrzne a to znamená, že nebude pršet. Počasí nikdy nemůžete s jistotou odhadnout, ale v letních měsících je větší šance, že začne pršet než v zimě.

Svatba jako z pohádky

Pokud toužíte po pohádkové svatbě, zimě je ideálním obdobím, kdy ji uspořádat. Zasněžená krajina, padající vločky, třpytící se ozdoby – zima má opravdu své kouzlo a vytvoří atmosféru sněžného království jako z pohádky.

Romantické fotografie

Fotografie jsou vzpomínky, které vydrží nejdéle. Představte si jak úžasně romanticky budou vypadat svatební záběry v zasněžené krajině, nebo novomanželský polibek v padajících vločkách.

O teplotě rozhodujete vy

Znáte ten pocit, když je venku opravdu teplo ai přes všechna opatření se potíte ve vlastní kůži? Tento pocit určitě nechcete zažít na vaší svatbě. V zimě se vám to určitě nestane. Venku je mrazivě a uvnitř si sami nastavíte teplotu, na kterou chcete vytopit prostor, aby vám bylo příjemně.

Honosné šaty

Právě v zimě se můžete vdávat v opravdu honosných šatech jako princezna. Svatební šaty nejsou lehoučké jako pírko a zejména pokud toužíte po šatech s velkou sukni či dlouhou vlečkou mohou být docela těžké a určitě i hřejivé. V zimě se tím nemusíte trápit, určitě se v nich nezpotíte.

Oslava může začít dříve

Ta pravá zábava na svatbách začíná až po setmění. V zimě můžete začít dříve – většina prostor vám po půlnoci účtuje více za pronájem a personál, který tam s vámi zůstane, proto se vyplatí začít dříve a tedy i dříve skončíte. Chcete-li ušetřit k pronájmu, určitě byste to měli zvážit.

Nádherné a netradiční kytice

Zimní období nabízí také netradiční možnosti jak vytvořit nádhernou svatební kytici. Některé květiny či ozdoby se opravdu nehodí na jiné, než na toto chladné období. Použít můžete jmelí, jehličí, koblihy či jiné „zimní“ rostlinky, doplnit nějakými třpytivými ozdobami a zajímavá kytice je na světě.

Třpytky a světélka

Samozřejmě, třpytivé ozdoby a světýlka můžete použít leckdy během roku, v zimě se však můžete na nich vyřádit. Svíčky, vánoční osvětlení, lucerny, lucerny, oheň v krbu, třpytivé ozdoby, to vše je v zimě povoleno. Stmívá se dříve a proto si můžete tuto světelnou nádheru vychutnat během celé oslavy, případně i obřadu, začnete-li o 4 nebo později. A třpytky, které také ve tmě vypadají mnohem lépe, jen podtrhnou pohádkovou atmosféru – třpytkami potřísněné koblihy, skleničky na přípitek, svatební dort, či jen tak rozsypané po místnosti.

Široký výběr

Některé lokality mají zabookované termíny na svatbu už dva roky dopředu a pokud chcete mít šaty ze salonu, je třeba pospěchat, aby nebyly všechny pěkné zarezervovány. Takhle nějak to je během svatební sezóny. Jelikož v zimě se koná opravdu málo svateb, budete mít široký výběr prostor, dodavatelů či účinkujících.

Svatební blog