Tradiční svatební hry - Svatební oznámení

Spousta z vás hledá inspiraci jak interaktivně zapojit svatební hosty do dění. Pokud se nebojíte do svého svatebního programu doplnit i hry, které nejsou zcela typické a které máme možnost vidět spíše na zahraničních svatbách, tak se pohodlně usaďte a přeji pěkné čtení.

Svatební kvíz

Svatební kvíz nebo pod jiným názvem tuto hru možná poznáte jako zvedání bot je velmi jednoduchá hra, která dokáže skvěle zabavit svatební hosty, ale také novomanželský pár. Tato hra velmi dobře ukáže, jak se novomanželé znají nebo respektive svatební hosté se dozvědí více o povaze novomanžele, protože tato hra velmi pěkně prozradí, jakou roli kdo bude v rámci vašeho manželství zastávat.

Pravidla této hry jsou mimořádně jednoduchá: svatební moderátor nebo pověřená osoba na svatbě poprosí novomanžele, aby si sedli proti sobě zády tak, aby se navzájem neviděli a vymění si po boty. Nevěsta dá ženichovi svůj střevíček a ženich dá nevěstě svou botu, takže v rukou, sedíc zády k sobě, mají každý po 1 střevíčce a po 1 panské botě. Následně svatební moderátor nebo starší dává novomanželům opravdu zajímavé otázky. Měly by to být otázky, na které může odpovědět pouze nevěsta nebo jen ženich nebo i oba. Například, když nevěsta je přesvědčena, že ona lépe peče a padne taková otázka, na kterou ona tedy bude chce odpovědět, tak ona zvedne svou střevíček nad hlavu. Pokud moderátor dá otázku, že kdo lépe řídí, a ženich je přesvědčen, že v tomto vyniká víc než jeho nevěsta a chce vyjádřit svůj názor, tak zvedne svou botu nad hlavu. Tyto otázky mohou být velmi na tělo a mohou být velmi vtipné. Samozřejmě, neměly by být ale nějaké urážlivé nebo mohou být klidně i jemně pikantní. Je to v celku legrace sledovat jak novomanželé odpovídají. Svatební hosté opravdu mají šanci se dozvědět trošku víc iz toho vašeho partnerského života. V této hře by bylo fajn mít připraveno alespoň 10-20 otázek, aby svatební moderátor vyplnili nějakých 15-20 minut. Mezi otázky, které jsou skutečně zajímavé, patří například takové, že kdo bude dětem vysvětlovat, jak přicházejí na svět děti, kdo bude přebalovat pleny, kdo je lepší šofér, kdo komu dal první pusu, ale stejně pikantnější než, například, kdo je lepší v posteli, kdo lépe tančí, kdo je bude hlava rodiny nebo kdo bude mít pod kontrolou rodinný rozpočet. To jsou opravdu zajímavé dotazy. A zároveň to jak na ně nevěsta a ženich reagují je opravdu směšné sledovat, takže touto hrou rozhodně nic nezkazíte.

Tato hra je velmi tradiční a lze ji ozvláštnit několika způsoby. Většinou vidíme, že novomanželé mají v rukou boty. Ale tohle nemají rádi všichni svatební hosté nebo novomanželské páry, protože to není zrovna hygienické. Když si uvědomíte, že si máte zout botu po celodenní svatbě, tak to není zrovna nejpříjemnější věc, takže tato hra byla již častokrát obměněna. Do rukou se mohou vzít například nějaké cedulky, na kterých budou nakresleni nevěsta nebo ženich. Pokud se vám boty zdají být nehygienické, tak to můžete udělat takhle. Nebo pokud to chcete ještě více ozvláštnit, tak si s ženichem vezměte do rukou vařečky nebo kladivo, zkratka, cokoli.

Další způsob ozvláštnit tuto hru je udělat ji více interaktivní. Tím myslím, že otázky nebudou předem předpřipraveny a nebude je klást svatební moderátor, ale moderátor bude chodit mezi svatební hosty a dotazy budou klást samotní svatební hosté. Svatební hosté se budou ptát na to, co je nejvíce zajímá, tohle může být opravdu skvělým zpestřením. Ještě jsem to na žádné svatbě, na které jsem byla, neviděla, ale věřím tomu, že se to děje. Pokud se bojíte, že dostanete nějakou nepříjemnou otázku, tak tě úplně chápu, ale pokud znáš svou rodinu a své svatební hosty a víš, že ty otázky budou opravdu hodné a vtipné, tak proč ne?

Poznej svou nevěstu nebo poznej svého ženicha

Už samotný název této hry naznačuje to, že ženich nebo nevěsta by měli poznat svého partnera podle hlasu nebo podle nějaké konkrétní části těla (podle toho, co si s ženichem zvolíte, že bude poznávacím znakem).

Pravidla této hry jsou skutečně jednoduchá: svatební moderátor uváže někomu z vás na hlavu neprůhledný šátek. Buď nejdříve tobě, nevestička, nebo ženichovi, to je úplně na vás a teď vybere ze svatebního obecenstva zástupce opačného pohlaví, které pěkně seřadí do jedné řady. V případě, že jde hledat ženich svou nevěstu, tak může hledat například podle rukou nebo vlasů, nebo podle nohou či chodidel. V případě, že budeš hledat ty jako nevěsta, tak se možná neboj být trošičku více odvážnější! Klidně hledej svého ženicha i podle hrudi nebo třeba bicepsu, ale klidně i zadku.

Je to opravdu velmi směšné, protože na každé svatbě jsou různé typy lidí, různé typy postav. Takže svatební moderátor by měl vybrat co nejrůznorodejší vzorek, aby skutečně ti, kteří budou postaveni v té řadě, byli různí. Neboj se zapojit děti, neboj zapojit lidi opačného pohlaví, neboť to je na tom to směšné. Představ si nevěstu z uvázaným šátkem na očích, která, například, ohmatává zadky svatebním hostům a mezi nimi jsou malé, velké, hubené, tučné. Je to opravdu velmi, velmi vtipné 🙂

Zase na druhé straně může být zajímavé i to, že když to skutečně chceš ženichovi ztížit nebo on tobě, tak vyberete právě velmi podobné typy lidí. Takže tohle je velmi zábavná hra. Pro hru je vhodné asi trochu mladší publikum, pro starší lidi to nemusí být úplně příjemné. Někteří to považují za nějaké ohmatávání. Takže je třeba velmi, velmi rozumně zvážit to, koho do té hry vůbec zapojit. Takže pravidla této hry jsou velmi jednoduchá a skutečně je velmi zábavná.

Tuto hru lze také ozvláštnit a použít takovou její specifickou variaci, kterou jsem také na českých svatbách neviděla moc často. A to je hledání podle hlasu. Ale aby to nebylo tak jednoduché jak to zní, tak se vybrané páry nebudou hledat podle mluveného slova, protože to je velmi jednoduché rozpoznat svého partnera nebo partnerku, ale budou se hledat podle specifických zvuků. Specifickými myslím, například, zvířecí zvuky. Takže, budete s ženichem sedět naproti sobě zády (další vybrané páry také), respektive můžete mít klidně i zavázané oči. A ten, koho se svatební moderátor dotkne, řekněme, například, některá z dam, které jsou přítomny na svatbě, bude muset napodobit zvuk, například, krávy a přitom, jak ona bude říkat “muúú”, tak by se měl ozvat ten partner, který si myslí, že to je jeho manželka.

Tyto zvířátkové variace jsou opravdu velmi vtipné a podle těchto specifických zvuků to není až tak jednoduché identifikovat toho svého partnera nebo přítelkyni. Naše živočišná říše je skutečně rozmanitá, takže neboj se hledat podle zvuků, například krávy, ovce, koně, býka, lva, ale prostě čehokoli, co tě jen napadne, bude to skutečně živelné. A pokud budeš mít velmi dobrého staršího nebo svatebního moderátora, tak umí velmi trefně okomentovat ty zvuky, které svatebčané vydávají. Takže toto ozvláštnění je velice zajímavé a mimořádně vtipné, takže to stojí za vyzkoušení.

Kočí nebo královský kočár

Pokud tuto svatební hru znáte, tak moc dobře víte, že potřebujete k tomu velmi mnoho židlí, alkoholu a takový tucet svatebních hostů.

Pravidla jsou velmi, velmi jednoduchá: vybere se v zásadě libovolný počet židlí. Je to na vás se ženichem, kolik jich chcete mít. Židle postavíte do formy kočárku. Představ si tak zapřažený královský kočár který má kola, kočí, krále a královnu, vezoucí se v kočáru. Král a královna na svatbě jsou tedy většinou nevěsta a ženich. Potom ostatní částí kočáru vlastně doplníte o svatební hosty, kteří budou tvořit zbytek tohoto kočáru. Takže vyberete libovolný počet židlí, které bude třeba rozestavit do takové formy, aby připomínal vlastně kočár. Budete kromě toho potřebovat i slečny asistentky nebo kluky asistenty, kteří budou mít na starosti rozlévání alkoholu. Takže ty vybrané asistenty vyzbrojte lahví slivovice, borovičky, vodky, prostě čehokoli tvrdého a dejte jim do rukou i, například, jednorázové půldecáky nebo nějaké půldecáky, aby je měli po ruce.

Hra začíná tak, že svatební moderátor vysvětlí pravidla. Pravidla se budou aplikovat rovnou během toho, jak bude svatební moderátor číst pohádku. Takže jakmile někdo ze svatebních hostů uslyší svou roli, rolí se myslí, například, že je tedy kůň nebo je králem nebo královnou, tak má za úkol rychle vstát a posadit se. Zní to poměrně jednoduše, ne? Sedět na židlích a poslouchat příběh, který vám čte svatební moderátor. Jakmile uslyšíte svou roli, tak se postavíte a hned se i posadíte. Svatební hosté a asistenti by to měli velmi pečlivě sledovat, jestli se svatebčané, kteří jsou zapojeni do hry, stihnou postavit a posadit, budou mít na to totiž určitý vymezený počet vteřin. Takových 5 vteřin je možná až příliš. Takže pokud to nestihne nebo na svou roli zapomene, tak přicházejí na řadu asistenti s půldecáky, kteří samozřejmě tomuto svatebčanovi velmi štědře nalijí, a ten se musí postavit a vypít tento půldecák před zraky všech svatebních hostů.

Svatební blog