Předsvatební nervozita - Svatební oznámení

V tomto blogu si řekneme, jak se zbavit nervozity včetně pár účinných rad. Blíží se datum vaší svatby. Svatební shon, množství naléhavých úkolů a blížící se deadliny občas mohou způsobit mírnou paniku a stres, ovšem je to normální a pochopitelné, protože příprava svatby vyžaduje určitý čas a až tak jednoduché to tedy není. Znám i nevěstky, u kterých je tento předsvatební stres natolik silný, že v hlavě se jim neustále začíná točit otázka: „Potřebuji já vůbec svatbu?“, která jim dokáže úplně zničit náladu a totálně je zdeprimovat. Ale ani toho se netřeba vůbec bát. Třeba brát tento svůj stav s rezervou, protože ve většině případů za tebe mluví tzv. „syndromu nevěsty“ nebo prostě klasická předsvatební nervozita, která přípravu svatby ještě více ztěžuje.

Zní to pro vás zajímavě a aktuálně? Tak čtěte dál!

„Syndrom nevěsty“ nebo předsvatební nervozita – co to je?

Syndrom nevěsty nebo jinak řečeno předsvatební nervozita je stav, kdy žena pociťuje nervozitu, úzkost, smutek až depresi a má silnou nechuť k přípravě svatby. Zpravidla jsou tyto emoce doprovázeny neustálými pochybnostmi: počínaje designem a konče úvahami o tom, zda se vůbec vyplatilo říci „ano“.

Proč předsvatební nervozita vzniká?

Předsvatební neklid

Když se při běžných záležitostech objeví i spousta úkolů spojených s organizací svatby, běžný denní režim se značně zahustí. Na jedné straně neustálá aktivita pomáhá zapomenout na rušivé myšlenky. Na druhé straně způsobuje stres.

Nová etapa života po svatbě

Velké změny mohou způsobit nejen radost, ale i paniku: člověk doufá v to nejlepší, ale stále chápe, že kráčí do neznáma. Nevěsty mohou mít stejný pocit: vzrušení z blížící se svatby pravidelně střídá strach ze změny.

Strach, že realita po svatbě nesplní očekávání

A to platí nejen pro samotnou oslavu. Spolu se strachem, že na svatbě něco nejde podle představ a nebude to takové, jak sis to původně v hlavě představovala, mohou tě ​​strašit i myšlenky, o společném bydlení a nažívání si. Můžeš mít pocit, že manželská pouta tě budou nějak omezovat a zatěžovat dalšími povinnostmi.

Symptomy předsvatební nervozity

cítíš se osaměle;
máš pochybnosti, úzkostné myšlenky o svatbě;
vyskytují se problémy se spánkem;
konflikty s blízkými lidmi jsou stále častější;
začínáš si všímat nedostatků v partnerovi, v důsledku čehož se může objevit podráždění;
přemýšlíš někdy nad otázkou: „Měla bych si ho vůbec vzít?

Jak se vypořádat s předsvatební nervozitou?

V první řadě si upřímně přiznejte váš momentální stav: uvědomění a přijetí problému je 50% úspěchu

Nemusíte sledovat celý proces svatební přípravy a být neustále zapojena, pokud nemusíte- Neberte si toho na svá ramena příliš mnoho – snažte se delegovat úkoly a nech vše do rukou svatebních profesionálů. Na tom není nic špatného: příprava na svatební hostinu by měla být jednoduchá, aby vám po samotné svatbě zůstaly jen příjemné vzpomínky a ne negativní zážitky.

Přepněte z organizace svatby na jinou aktivitu

Zkuste přípravu o pár dní odložit. Strávě čas o samotě, udělejte si výlet do přírody nebo si udělejte den odpočinku s wellnesskem. A vůbec se neciťte provinile za neplánovaný víkend jen pro sebe. Po pár dnech odpočinku budete nabitá energií a budete se moci připravovat na svatební hostinu mnohem efektivněji

Svěř svůj svatební den do rukou svatební koordinátorky

Pocit, že jste na všechno sama a nestíháte kontrolovat přípravu svatebního dortu a zároveň nacvičovat první novomanželský tanec se svým snoubencem, dokáže být velmi frustrující. Proto bych vám doporučila najít spolehlivou svatební koordinátorku, která vezme většinu předsvatebních vybavovaček a povinnosti do svých rukou a vy se budete moci věnovat jen tomu, co je pro vás skutečně důležité.

Předem připravený svatební harmonogram

To je další důležitá věc, která vám značně ušetří i nervy i čas. Budeš se cítit opravdu lépe a klidněji, pokud budeš mít připravený podrobný harmonogram svatebního dne a také plán nebo checklist toho na co by ses měla soustředit měsíc před svatbou.

Svatební blog