10 tipů pro plánovaní svatby - Svatební oznámení

by LarisDesign 13.9.2021

1. STANOVTE SI PŘESNÝ DATUM SVATBY

Možná máte rok 2021 ve své mysli jako ideální datum svatby. Mít jasný plán před zahájením vám pomůže udržet si přehled o všem a ujistěte se, že nezapomenete na něco důležité.

2. SESTAVTE SI SVATEBNÍ ROZPOČET

Neutrácejte nic, dokud si nesestavíte reálný rozpočet. Je běžnou chybou zapomenout i na všechny malé doplňky – aby rozpočet fungoval, musíte zohlednit každý detail. Nezapomeňte na dodatečné náklady, jako jsou úpravy šatů, dárky a výdaje na krásu.

3. POMOCNÉ RUCE

I když je to váš velký den, vaši přátelé a rodina budou více než ochotni pomoci a budou se chtít zapojit do plánování. Získáním pomoci od lidí, kterým důvěřujete, máte větší pravděpodobnost, že budete mít pocit, že můžete být upřímní, pokud věci nejsou přesně takové, jaké chcete!

4. BUĎTE SELEKTIVNÍ Se SEZNAMEM HOSTŮ

Včasné seřazení seznamu hostů je důležité, abyste se pak mohli soustředit na nalezení ideálního místa, které bude vhodné pro zvolený počet hostů. Náklady na hlavu budou s největší pravděpodobností vašimi největšími výdaji. Pozvěte jen hosty, kterých opravdu pozvat chcete. Je to největší a nejtěžší rozhodnutí v celém procesu plánování, ale musí to být jen vaše rozhodnutí a rozhodnutí vašeho budoucího manžela.

5. ZKONTROLUJTE, ŽE MÁTE PLÁN B

I když se na to snažíte nemyslet, v ten den se může něco pokazit. To by mohlo být cokoli od problému se stravováním až po déšť (přesto, že předpověď počasí slibovala slunečný den). Naplánujte si alternativy pro každý scénář a myslete cokoliv, co nemusí jít podle plánu, abyste nepanikařili během velkého dne.

6. VYBERTE SI NEJLEPŠÍ DRUŽIČKY

Vaše družičky by měly být vaší největší podporou během celého procesu plánování, takže si vyberte moudře. Lidé, kteří se stali nedávno Vašimi přáteli nebo bratranci, jejichž zřídka vidíte, nejsou tou nejlepší volbou. Namísto toho si vyberte své sestry, dlouhodobých nejlepších přátel nebo blízkých příbuzných. Poslední věc, kterou budete chtít, je podívat se na váš svatební album o několik let později a už nebudete v kontaktu s jednou z Vašich družiček.

7. REZERVUJTE SI NEJLEPŠÍHO FOTOGRAFA

Váš svatební album je památka, která Vám připomene, jak jste přežili Váš svatební den, takže nepodceňujte důležitost dobrého fotografa. Najděte někoho, kdo rozumí přesně tomu, co chcete.

8. CÍTTE SE BÁJEČNĚ, ALE NEPŘEHÁNĚJTE TO

Každý chce vypadat báječně na svých svatebních fotografiích, takže pokud byste si chtěli zvýšit sebevědomí, nyní je čas nastavit zdravý stravovací plán a procvičit si několik jednoduchých cvičení, které dostane do formy vaše tělo. Na druhé straně, jít na extrémní dietu určitě není dobrý nápad. Jen si pamatujte, že Váš ženich si Vás chce vzít přesně takovou, jaká jste!

9. DEJTE ŽENICHU JEHO VLASTNÍ POVINNOSTI

Váš snoubenec možná neplánuje svou svatbu od svých pěti let, ale určitě bude mít své vlastní nápady a názory a bude se chtít k plánování přidat. Poslouchejte, co říká a pamatujte si, že je to i jeho den. Většina chlapů se ráda zapojuje do jídelníčku, hudby a rozpočtových tabulek.

10. NEZAPOMEŇTE, CO JE DŮLEŽITÉ

Plánování svatby může být stresující, ale pokud se ocitnete ve velkém stresu, udělejte krok zpět a připomeňte si, o čem je vaše svatba ve skutečnosti – vezmete si lásku svého života!

Svatební blog