Svatební oznámení a svatba ve stylu Boho - Svatební oznámení

Svatební oznámení a svatba ve stylu Boho

Svatební oznámení a svatba ve stylu Boho. Co je vlastně Boho-chic style? Dnes se začíná stále častěji tento pojem objevovat v módě, životním stylu a také ve svatebních trendech. V zahraničí vznikají stránky, na kterých si můžete objednat svatbu v Boho stylu.

Jak by taková svatba měla vypadat, vám přiblížíme v dnešním blogu.

Boho, je zkratka bohéma, a v minulosti se převážně dotýkal hlavně umělecké scény. Jeho začátek sahá až do poloviny 19.století. Za příklad si uvedeme prerafaelistické ženy. Prerafaelisté byli většinou umělci, kritici a básníci, převážně anglického původu. Náměty a látku čerpaly z idejí a umění středověku. Řešily neustálé otázky života, smrti, lásky a podlosti.

Dnešní Boho styl má mnoho společného s tím z minulosti. Za starých časů se Boho styl soustředil hlavně do uměleckých čtvrtí měst. Můžeme si jej všimnout i na vysokých školách uměleckého zaměření. Na podobných místech se objevuje jaksi přirozeně. Není to ani volba a ani trend, je to čisté vyjádření kreativity, tak, jako je láska k umění a životu obecně. Často se stává celoživotní součástí takto zaměřeného člověka.

Dnes tento styl přináší do uspěchané doby potěšení z barevných mixů etno vlivů a vášnivou oslavu života, umění a hudby, až po ten nejdivočejší rock. Nekomplikovaný, ležérní styl, neztratil svou originální tvář a stal se osvěžujícím kořením dnešního života.

Co to znamená v dnešním svatebním světě? V jednoduchosti bezstarostnost, uvolněnost, zasněnost, teplé sluníčko, přírodu, dobrodružství, romantiku…. Je to nekonvenční způsob, jak zvýraznit osobnost ženicha a nevěsty a zároveň uniknout od svatební klasiky. Zaměřit byste se měli hlavně na výběr oblečení a zdobení, které vás bude identifikovat jako pár. Není důležité, abyste působili jako z katalogu. To je na Boho nejlepší, hlavně žádný stres.

Nejvytouženější součástí každé svatby jsou šaty nevěsty. Už jako malé holčičky, každá z nás, si alespoň jednou představovala své svatební šaty. V Boho jsou šaty jako letní vánek. Jsou lehké, vzdušné a híří barvami země. Převážně jsou to odstíny bílé a béžové, ale v neposlední řadě i všechny odstíny bledě zelené, tlumené metalické barvy, jako je zlato, měď a stříbro. Velice oblíbenou a zároveň ozvláštňující barvou je ametystová. Při takových šatech se není třeba bát ani výrazného a detajlného zdobení.

Jak by měla vypadat ve stylu Boho? To je na tom to nejhezčí. Prohlédněte si své staré fotky a vytvořte si svůj vlastní timeline. Může to být například i na dubu, který se nachází poblíž svatebních stolů, které jste vyzdobili starou záclonou od babičky. Máte starý křišťálový lustr? Zbylo vám z něj mnoho různých křišťálků? Porozhazujte je mezi talíři, které jste posbírali po rodině. Každý je jiný a originální a proto se vám hodí. Natrhejte luční květiny a dejte je do jednoduchých lahví z mléčného skla. Nebo, máte spoustu zavařeninových sklenic? Převažte je kousky suché salamy a máte originální vázy. Neustále však platí, hledejte mezi barvami a v přírodě. Tady je inspirace nepočítaně. Najdete jí tak mnoho, že se nebudete umět rozhodnout. Důležité je dát na své pocity a hlavně, abyste se cítili dobře.

Pokud byste všechny chtěli opravdu šokovat, pronajměte si na celý víkend chatu v horách. A zapojte svou rodinu a přátele do příprav vašeho dne D. Budou mít pocit, že jsou přímí účastníky svatby a ne jen pozorovateli. Vymyslete hru. Připravte jim ručně vyrobený papír nastříhaný ve tvaru, který se vám líbí. A během celého dne vám budou všichni psát vzkazy a připevňovat je na váš timeline. Věřte, nikdo na váš den D nezapomene.

Jak by měla vypadat ta správná vizáž boho nevěsty. Je to tak jednoduché. Rozpuštěné vlasy, které jsou krásně lesklé a na oko vůbec ne upravené. Měly by vypadat jako by si vám právě s nimi pohrál letní vánek. Ozdobám se meze nekladou. Co takhle čelenky a šátky ve stylu gypsy. Nebo uvázaný závoj na boku hlavy? Ve slunečných teplých dnech můžeme využít z praktických i velmi půvabných doplňků klobouky. Můžete si zvolit jakoukoli barvu vlasů. Vyvážíte to přirozeným make-upem, který si doslova boho styl žádá. Na oční stíny byste měli nanést odstíny béžové a hnědé. Rty zůstávají bez nalíčení. Protože právě vaše barva je ta pravá.

V neposlední řadě jsou důležitá svatební oznámení a svatební pozvánky. Upřednostňuje se nápad a originalita. Proto, pro tuto příležitost se hodí svatební oznámení a pozvánky vyráběné ručně. Staré černobílé fotky z vašeho dětství. Staré knoflíky od babičky. Vysušené kvítky a kousky slámy jsou těmi nejvhodnějšími prvky pro vytvoření vaší originální pozvánky. Našli jste paví pera, odkládejte je. A jednou je použijete právě na svá oznámení.

Velmi oblíbenými materiály pro svatební oznámení je ručně vyráběný papír, starý karton, staré noviny, zmačkaný papír nebo nádherné listy javoru, kaštana či dubu. Psát přání můžete ručně. Vaše písmo je to nejoriginálnější. Nebo můžete použít linorit, starý způsob kníhtisku či poskládat písmenka z různých kusů papíru nebo látky. Našli jste starou krajku, použijte ji jako zajímavý tisk na oznámení. Opět platí, nebojte se ničeho, experimentování je skutečná podstata Boho stylu. Buďte kreativní. Pravidlem je, že žádná pravidla neexistují. Ničeho se nebojte a nic si nedejte vymluvit Je to jen vaše vyjádření se. A je jedno, co si ostatní myslí. Pokud se to někomu nelíbí, dotoho, právě proto. Je to ta správná cesta. Ta Vaše.

Svatební blog

Vánoční přání a novoročenky