Country Svatba - Svatební oznámení

Country Svatba

Country Svadba. Neradi jdete s davem a nejlépe se cítíte se svým nastávajícím ve stáji? Chcete nespoutanou, s přírodou spjatou svatbu? Hledáte něco, co tady tak často není? Tak právě pro vás je zde country svatba. Milujete zvířata a věnujete se jim celý svůj život. A i během svého velkého dne se jich nechcete vzdát. Jsou součástí vás obou a tak jim chcete být na blízku i ve svůj velký den. Stáj a okolí lze upravit tak krásně, že si to ani neumíte představit. Z vaší chaloupky a stáje se stane královské místo, na váš velký den.

Co je vlastně country a kde se vzalo? Country se váže na hudební styl, který vznikl na jihu Spojených států. Country svatba znamená také místní. Proto se country styl mění od dané oblasti. Všude však dominuje stodola a statek spojený s přírodou. Country se váže k folkové hudbě, keltské hudbě, blues, gospelové hudbě, humorně laděné hudbě zvané hokum a ke starobylé hudbě. Rychlý rozvoj nastal ve 20. letech 20. století. Původně se nazýval tento styl hillbilly. Název country se ujal ve 40. letech 20. století a v 70.letech se ustálil název country a western. Nejznámější města spojená s country jsou Bakersfield ve státě California a jihovýchod Nashville ve státě Tennessee.

Inspirovat se můžete u největších hvězd country Paula Williamse, Johnnyho Cashe, Dolly Parton a Shania Twain.

Chcete-li najít ještě více inspirace, zajděte si na americké westernové stránky, kde najdete ty nejkrásnější a také nejbizarnější možnosti oblékání, výzdoby a umístění zvířat.

Kde svatbu ve stylu country uspořádat? Pokud svá zvířátka ustájete ve stáji nacházející se v pěkném parku, o budovu máte postaráno. Z tmavé stáje lze pomocí metly, dobrých přátel a fantazie udělat to nejkrásnější svatební posezení. Pokud k tomu přidáte dřevěné židle a stoly ozdobené přírodními látkami a kovovým nebo smaltovaným nádobím, budete mít to nejkrásnější posezení v country stylu. Můžete udělat ze stáje i malý palác. Zde použijete spoustu světlých látek, porcelánové nádobí, křišťál a spoustu světel.

Použijte všechno, co máte kolem sebe. Právě byla sklizeň a vy máte kolem sebe stohy sena? Sem s nimi, jak pohodlné sedačky budou ideální. Máte staré dřevěné sudy a desky? Udělejte z nich originální stoly na večerní pohoštění a bar.

K pohoštění můžete mít pečené prasátko, nebo na rožni opékat mladého býčka, nebo jehňátko. Nápoje můžete podávat v jednoduchých skleněných nebo hliněných džbánkách. Nejlepší jsou domácí limonády, mátová voda, citronáda, zázvorová, bezová a jakákoli jiná z různého ovoce. Dort by měl být domácí a v netradičních přírodních tvarech. Nebo, jak se říká, v jednoduchosti je krása, a tak můžete zvolit také jednoduchý tvar dortu.

Zábava se nese v hudbě country. Hrajte známé písně od předtavitelů tohoto stylu. Mnoho kapel se objevilo také na Slovensku a v Čechách. A jejich písně jsou krásné a také zábavné. Proto si pusťte i Nedvědovce, Roberta Křesťana, Candy Floss, The Chapmans, Lucy and the man, Druhá Tráva, Wabi Daňek…. Pokud byste chtěli inspiraci a neznáte žádné country zpěváky, klikněte si na stránky country festivalů a vytvořte si svůj originální play list. Znáte-li dobrou kapelu, která umí hrát country, sem s ní. Je to originální a nesmírně zábavné.

Pokud byste si přáli i jinou zábavu než tanec, můžete se inspirovat američany a využít slámy a okolního prostředí pro hru paintball. Určitě na takovou kulturní vložku nikdo z hostů nezapomene. Krásné oděné dámy a pánové s pistolemi. Nikdo nezapomene, věřte nám.

Zde nastává chvíle, kdy můžete své čtyřnohé kamarády zapojit do vašeho šťastného dne D. Odvezte se na zádech koníků až na svatební hostinu. Užijete si příjemný pocit z jízdy a okolní přírody a budete originální. „Jupi já jí“. Vy jezdit víte, ale vaše polovička ne. Nic se neděje. Zaopatřete si starý farmářský kočár a odvezte se na něm, koníci vás potáhnou. Pokud jste moderní country nadšenci a raději máte koně pod kapotou, využijte staré americké nákladní auto a není-li žádné nablízku, poslouží dobře i nová terénní auta.

S dekoracemi slámy a podkovou, budou vypadat úžasně.

V country stylu by se mělo nést také oblečení nevěsty a ženicha. Nesmějí chybět hlavní doplňky – country klobouk, kovbojské kozačky, vesta, kšandy a riflovina ve všech barvách. Šaty nevěsty jsou bílé a béžové. Do těchto barev se přidává káro v různých barvách. Nejkrásněji vypadá bílá sukně s vrchem káro. Používají se také doplňky šatů v červené a černé barvě. Nám se nejvíce líbí kombinace bílé, kára a holínek. Je to tak krásné country. Krásně vypadají také džínové doplňky. Zkuste džínovou košili a princeznovskou sukni.

U družiček a družeb platí pravidlo klobouků a kozaček. Měl by je mít každý, kdo nám při naší svatbě asistuje. Družička mohou mít šaty různých barev. Hlavně ať vypadají country. Držme se zase pravidla, v jednoduchosti je krása, a ať nám je inspirací příroda.

Nevěsta by měla vypadat přirozeně a krásně romanticky. Používají se však i výraznější rty nebo oči. Makeup je přirozený, v barvách země nebo výrazný. Hlavně červené rty. V přirozeném makeupu jsou rty krásně růžové, nebo jemně načervenalé, jako byste právě snědli maliny. Účesy jsou rozváty větrem, nebo, jako kdybyste právě vyběhli po romantických hrách ze stodoly plné sena.

Zůstávají nám už jen svatební oznámení. Chceme přece, aby bylo všechno dokonalé. Pozvánky ve stylu country mají být plné symbolů tohoto stylu. Jsou na nich kozačky, koně, psi, ale i věci, které se na farmách nacházejí. Můžete si pořídit originální fotografii a použít ji jako pozvánku. Papír by měl být recyklován, béžový, vypadá, jako byste jej měli už léta odložen někde ve stodole. Využijte otisky nohou svých zvířat. Nebo slámu a staré podkovy pohozené ve stájích. Vynikající jsou také sedla a uzdy pro koně. Nejdůležitější je postavit se do středu svého statku a otočit se kolem své osy a když skončíte, na svém místě zjistíte, že v hlavě máte minimálně tři nápady. Pokud si však nevíte rady i nadále, zastavte se na naší stránce LarisDesign se svatebními oznámeními a my vám rádi pomůžeme.

Svatební blog

Vánoční přání novoročenky