Svatba v sedle - Svatební oznámení

Svatba v sedle

Česky jednoduše řečeno! Ale jak jsme začali pátrat, zjistili jsme, že takovou svatbu můžeme nazvat také Equestrian styl. Jak jinak, tento styl je čistě americký výmysl. Je ovšem krásný a velmi elegantní. Tento styl se velmi dobře dá použít na nádhernou svatbu… Je vhodný pro každé roční období, ale my si myslíme, že se hodí hlavně do krásného slunečného a barevného podzimu. Jako všechno v Americe, tak se i tato záležitost týká životní filozofie. Pokud vyrůstáte například v Kentucky, je váš životní styl přímo určen. Všimli jsme si, že už i u nás není tak obtížné mít koníka a podle toho si přizpůsobit život. A tak se i u nás začínají konat svatby v sedle. A tento blog vám dá pár tipů, jak tuto dokonalou svatbu v sedle uskutečnit.

Equestrian styl je o jezdeckém stylu oblékání, o přesvědčení a hlavně o lásce ke koním. Upozorňujeme však na úskalí takové svatby a varujeme všechny ty, kteří nemají rádi zápach konírny a stodoly. Je jedna věc dívat se na nádherné fotografie na internetu a druhá, pokud se o koníky staráte větší část svého života. Proto pokud nemáte jen ten nejlepší vztah s přírodou, raději do svatby ve stodole nebo na statku ani nechoďte. Protože by vás taková malá myška probíhající po stole během svatební hostiny mohla trochu rozladit…

Dominantou tohoto stylu je hnědá kůže a odstíny olivově zelené, oranžové, žluté, zlaté, fialkové, bordó, béžové i bleděmodré. Z těchto barev si jistě dokážete vybrat tu správnou kombinaci na ranč nebo do stodoly, kde se vaše svatba bude konat.

K podzimnímu provedení svatby určitě patří i podzimní úroda jako jablíčka, hrušky, listí, ořechy, kaštany, dýně, šípky… Všechno umíte krásně nakombinovat přímo do květin… Zkuste si představit i nádhernou podzimní svatební kytici, poskládanou z podzimních plodů, jejíž hnědou kůží. Na svatebním stole by neměla chybět zlatá barva a porcelán, vhodný při honosnějším provedení výzdoby.

Na takové svatbě je určitě velkou nezbytností mnoho, opravdu hodně svíček v barevném provedení, jaké si zamilujete a sem tam nějaká jemná krajka či káro. Jako jmenovky můžete použít staré klíčky, figurky koníků, podkovy, krásné podzimní listí a vše, co dokážete nalézt na statku.

Už máme nastajlovanou celou svatbu, a tak nesmíme zapomenout ani na nejdůležitější lidi tohoto dne, na nevěstu a ženicha. U šatů se zaměřte hlavně na pohodlí. Nezapomeňte na varování na začátku, pokud nemilujete vánek větru ve vlasech při jízdě na koni, nechtějte svatbu, která nebude o vás! Potom zbývá jen najít tu správnou obuv k vysněným šatům – jezdecké kozačky – a hurá na koně!

Myslete na to, že Equestrian style je o jemných doplňcích, avšak někdy má člověk u nich pocit, že čím jemnější, tím neadekvátně dražší. Jezdectví je něco jako golf. Pro některé lze projev snobismu, pro některé projev opravdu reálného životního stylu. Právě takoví lidé se vyznají a najdou si i levnější cesty ke stejnému a dosažitelnému projevu elegance. Jediné, co opravdu neumíte oklamat, jsou neodmyslitelné jezdecké kozačky. Inu, ten pocit, který zažijete, když na hosty zpod šatů vykoukne přinejmenším 10 000 korun v krásné kůži bude k nezaplacení! Neodmyslitelnou součástí jsou i různé klobouky či trendy fascinátory.

Pánové to nemají o nic jednodušší. A tak nezapomínejte na klasiku z dílny Burberry, jakou je jezdecká helma a jiné krásné doplňky z dílny tohoto módního domu. Pokud máte na svatbě i děti, určitě je potěšíte vlastním koníkem na hraní v hračkářském provedení, nebo malou zoo se zvířátky z farmy.

Nesmíme zapomenout také na nádherné svatební oznámení. A jak by mělo vypadat v tomto stylu? Určitě by na něm neměli chybět vaše oblíbené koně. A to ostatní už si přizpůsobíte a můžete k nim přizpůsobit i výslužky. Znovu se vám mohou osvědčit malé figurky koníků, ať už z kovu nebo plastu. Přidejte trochu přírodních materiálů a máte to. Dokonalá svatba jen pro vás!

Svatební blog