Pověry říkají svatbám v květnu ne - Svatební oznámení

Květen, lásky čas. Podle tohoto známého přísloví by měl být tento krásný měsíc tím nejlepším obdobím vhodným pro oslavu lásky a s tím souvisejících svateb. Pověry našich předků však protiřečí a novomanžele vystříhají před sňatkem během tohoto měsíce.

Český prostý lid byl v minulosti vždycky znám dodržováním různých tradic a pověr.
Mnohé z nich se zabývaly i přípravou svateb, které se v některých obdobích raději konat neměly.
Jedním z takových je i květen, se kterým se dodnes spojuje několik varovných rčení, což mnohé
zamilované páry stále mátá a k sňatku v tomto měsíci ani nepomyslí.

Pověry Čechů stále ovlivňují

I když tradiční pověry jsou v současnosti považovány za nesmyslné a jejich reálnost se naplňuje jen výjimečně, mnoho Slováků/ Čechů zůstává pověrčivých nadále. Neplatí to jen při svatbách, ale také při různých jiných událostech. Na přípravu svateb se však přikládá důraz o něco více a jelikož jde o štěstí a zdraví novomanželů, pověry hrají mnohem důležitější roli.

V květnu je svateb poměrně méně

Těžko říci, zda mají na menší počet sňatků uzavíraných v květnu vliv pověry nebo jde o nějaký jiný důvod. Počasím to nebude, protože květen je obvykle teplý a slunečný, přičemž i dny jsou poměrně dlouhé. Ani numerologie nepovažuje vibraci většiny květnových dat za nějakou nepříznivou, která by měla novomanžele odhánět. Vypadá to tak, že ve hře bude přece jen pověrčivost a důvěra v tradiční lidové rituály.

Manželství uzavřená v květnu jsou šťastná

Nešťastné předpovědi pověr týkajících se květnových svateb vyvracejí mnohé šťastné páry, které se oddály právě během tohoto měsíce. Paradoxní je, že právě tyto svazky provází docela nízký podíl rozvodovosti a mnozí partneři potvrzují, že jsou v manželství spokojeni i přes pověry. Právě to by mohlo být dostatečným důkazem, že štěstí manželů nesouvisí s datem svatby.

Je jen na vás, jestli se budete těmito starými pověrami řídit nebo ne a vaši vysněnou svatbu si
připravíte kdykoli během května. Kouzlo tohoto krásného období přinášejícího rozkvět vám dává
možnost zorganizovat jednu z nejkrásnějších svateb. A začít můžete hned svatebními oznámeními s pěknými květnovými motivy plnými přitažlivých jarních barev a motivů.

Svatební blog