Popelčiny střevíčky - Svatební oznámení

Popelčiny střevíčky

Popelčiny střevíčky. Ženy si neustále kupují kabelky a boty. Muži nad tím kroutí hlavami a opravdu to nechápou. Ale málokterý z nich ví, že to množství bot, je jen důsledek neustálého hledání těch pravých.

Hledání těch nejkrásnějších a nejideálnějších bot je nekončící se pouť každé ženy. Pokud je tak těžké najít ty pravé v každodenním životě, tak si představte, jak těžké je, najít je ke svatebním šatům.

A jakou roli hrály boty v životě člověka od nepaměti? Nejprve to byla jen ta praktická. Aby si nezranil chodidla, mohl rychleji utíkat a neušpinil se. Nejkrásnější však na botách jsou dnes pokládané podpatky. Tak krásné, štíhlé a dodávající ženskost. Podpatky měly také své praktické využití například v Anglii. Všude byla na ulicích Londýna špína, odpadky a bláto. A tak využívali boty k bezpečnému přebrodění se špínou.

Pokud se však vrátíme o něco dále zjistíme, že člověk je od nepaměti tvor marnivý. A tak podstatou podpatku, je hlavně být vyšší. Později se nošením podpatků určovalo i postavení. Nejextrémnějším příkladem jsou tzv. „koturny“ a qabqab.

Do západní Evropy se dostal vysoký podpatek až v 16. století. A byl to spíše exotický doplněk, přivezený z dalekého Východu. Postupně se však včlenily natrvalo i do naší módy. Nejzajímavějším faktem v historii bot je ovšem zjištění, že vysoké boty byly hlavně mužskou záležitostí. A teprve později si osvojily tento doplněk i ženy.

Rozmach bot na podpědku v západní evropě se zaznamenal hlavně v období vlády Ludvíka XIV. Ten tuto obuv povýšil na jakýsi králem regulovaný společenský odznak. Po smrti Ludvíka XIV. muži od podpatků rychle upustili. Ženy se jich naopak chopily a postupem času vytvořily z elegantních bot na podpědku nutnost každé ženy. Ještě je třeba zmínit, že během Ludvíkovy vlády se nosily podpatky uprostřed zúžené a dole rozšířené v rámci lepší stability. Dodnes se tento podpatek jmenuje „Ludvík“.

Neuvěříte, ale také krach newyorské burzy měl svůj vliv na vývoj bot. A to v tom pozitivním slova smyslu. Aby se utišily bolesti obětí ekonomické krize, začaly se v Hollywoodu natáčet ve velkém filmy. Herci mnohdy hráli ve velmi okázalých kostýmech. A právě v této době vznikly ty nejokázalejší boty na podpatcích a platformách. Nakonec je třeba ještě zmínit období po druhé světové válce. Kdy se ze ženy měla stát opět žena v domácnosti. Móda vyžadovala ženskost. A tak vnikla stiletta – jehličkové podpatky. A o co šlo vynálezcům stiletty? Aby žena vypnula hruď a boky. A tak zvýraznila svoji ženskost. A jako za vším, vznik stiletty podpořil i technický pokrok. Protože bez nových ocelových podpatků by to nebylo možné. A tak stiletty mohly růst do výšin.

Podpatky a boty si prošly ještě dalšími obdobími naší historie a nakonec dostaly různorodou podobu dnešních bot. Proto si dnes můžeme vybírat ty nejrozmanitější boty. A právě proto je velmi obtížné, si ty správné boty najít.

A jaké boty si vybrat na svůj velký den? Můžete vsadit na nejznámější značky. Ty, které dnes botovým světem hýbou a mají dlouholetou tradici. Buďte jako Carie a pořiďte si na svatbu boty od Manolo Blahnika. Jsou krásně a precizně ručně vyrobeny.

Zkuste vyzkoušet i jiná zvučná jména, jako jsou Louboutin se svou nezaměnitelnou červenou podrážkou, Jimmy Choo, Valentino a Vera Wang. Každý rok každý z nich vytvoří kolekci určenou jen nevěstám. Tyto boty jsou sice dražší, ale při nákladech na svatbu se možná někde jedny ikonické boty ztratí.

A teď pojďme na vzhled bot. Na svatbu se hodí barvy bílá, béžová, starorůžová, nebo… Dnes je hlavně všechno na vás. Vy si určujete barvu, tvar a materiál. Krásné jsou satény různých barev, krajky, perličky, lesklé ale i matné látky a určitě kůže. A jaké byste měli mít podpatky. Odpověď je jednoduchá. Takové, abyste na ně uměli chodit. Potácející se nevěsta, není moc hezká. A pokud alespoň jednou chcete mít vysoký podpatek, pořiďte si boty alespoň pár týdnů dopředu a naučte se v nich chodit. A pokud se svého pohodlí nechcete vzdát ani ve svůj svatební den, sáhněte po balerínkách v krásných střevíčkovských a princeznovských tvarech.

Zapamatujte si, nic není tak krásné, jako kontrast bílá a barevná. Boty v barvách vám dodají šmrnc a eleganci.

Netřeba zapomenout ani na družičky.

Nějaká ta ozdůbka také neuškodí. Berte své boty jako hlavní šperk.

Říká se, že máme mít na sobě něco nového, půjčeného, modrého a starého. A tak, pokud se nám líbí svatba ve vintage stylu, zapojme do toho i naše boty.

Extravagance nemusí být na škodu. A tak si ji dopřejte i na svatbě. Možná ohromíte, možná „poškádlíte“ a možná pohoršíte. Ale určitě budete nejvýraznější. A to přece nevěsta má být, ne? Korálky, perličky, flitry a kamínky. Jsou třpytivé, krásné a výjimečné. A tak se využívají i na svatebních botách. Aby jim dodali tu správnou pompéznost a aleganci.

Krásně na nohou ukáží i sandálky, lodičky a baleríny. Vyberte si ze spousty těch nejkrásnějších. Baleríny jsou pohodlné a zároveň dokážou být romantické a dívčí. A pokud vypadají jako střevíčky, cítíme se v nich jako popelka.

A co uděláme na pláži? Je tam písek a podpatky se nám budou zabarat. Do balerín se nám písek bude nabírat a v teple to není moc příjemné. Proto vyzkoušejte jednoduché šlapky nebo ozdoby na nohu. Budete cítit teplý písek pod nohama a budete krásná.

Svatební blog

Vánoční přání novoročenky