Pivoňka - královná květin - Svatební oznámení

Pivoňky na svatbě vypadají naprosto neodolatelně. Tyto plné, ale přitom něžné kvítky v pastelových barvách jsou čistým zobrazením ženskosti a krásy. Pokud okouzlili i vás a chtěli byste je mít ve své svatební kytici či výzdobě, pojďte se inspirovat tímto článkem.

V první řadě je třeba říci, že pivoňky neseženete během celého roku. Nebo možná je seženete za vyšší cenu, protože květinářství je pro vás umí objednat ze zahraničí. Ta opravdová sezóna pivoněk u nás začíná začátkem jara až léta a trvá do srpna. Pokud tedy plánujete svatbu na toto období, s výběrem pivoněk byste neměli mít problém.

Kromě toho, že jsou pivoňky nádherné květiny, nesou v sobě i další symboliku. Ztělesňují totiž prosperitu, šťastnou budoucnost a ochranu před zlými duchy. A to jsou věci, které byste si do manželství určitě chtěli přitáhnout

Pivoňky jsou mezi nevěstami velmi oblíbené a na svatbě je můžete zakomponovat několika způsoby. Kromě svatební kytice krásně vyniknou jako romantické dekorace na stolech, ve vlasech či na svatebním dortu. Ať už máte svatbu v sále nebo pod širým nebem, v elegantním stylu či v dekoru vintage či rustik, pivoňky vaši výzdobu pozvednou na novou přímo nadpozemskou úroveň.

Pivoňky ve svatební kytici

Pivoňky nabízejí pestrou paletu barev od tmavé bordó, přes něžné odstíny růžové, korálové, žluté až po krémovou a bílou. Krásně vyniknou bohaté svatební kytice tvořené čistě pivoňkami v jedné nebo různých sladěných barvách tón v tónu.

Existuje více než 200 druhů pivoněk, které se liší nejen svojí barvou, ale také velikostí a tvarem. Některé jsou více rozkvetlé s velkými květy a vidět jim rozevřený střed, jiné jsou hustě semknuté a krásně kulaté. Samozřejmě, tvar květin ve svatební den ovlivňuje také správné načasování přípravy svatební kytice.

Chcete-li něco pestřejší, nakombinujte je s kontrastními barvami jiných květin a výraznou zelení. Výborně je doplní například růže, frézie, kaly nebo roztomilé ghypsomilky. Zajímavě vypadají také pivoňkové kytice s květy šeříku, levandule nebo orchidejí.

Pivoňky ve výzdobě

S plnými květy pivoněk vytvoříte krásnou a efektní výzdobu téměř bez námahy. Jsou totiž sami o sobě nádherné a proto je stačí už jen jednoduše naaranžovat do váz nebo sklenic. Pokud máte svatbu v rustikálním stylu, můžete místo váz použít například zavařeninové skleničky ozdobené jutou nebo malá kbelíka.

Pro elegantní svatbu se hodí i velké bohaté pivoňkové kytice ve vysokých vázách, které svatbě dodají dotek honosnosti a luxusu. Vyzdobit jimi můžete také židle nebo lavice během svatebního obřadu nebo z nich vyrobit milé označení svatebních stolů.


Pivoňkami se také můžete ozdobit i vy – nevěsta. Kadeřnice vám voňavou pivoňku hravě zakomponuje do vašeho rozpuštěného či vypnutého svatebního účesu. Velmi oblíbené jsou také květinové boho věnce, které krásně ozdobí každou hlávku.

Pokud se však vydáváte mimo pivoňkovou sezónu a nepodaří se vám tyto krásné kvítky sehnat, nezoufejte. Skvělou alternativou jsou některé odrůdy růží, které vypadají velmi podobně a zkušená květinářka vám jistě poradí s výběrem.

Kromě toho můžete pivoňky do výzdoby zakomponovat také jako umělé květiny, marcipánové květiny na dortu nebo jako motiv na svatebních pozvánkách a tiskovinách.

Svatební blog