Kam na svatební cestu? - Svatební oznámení %

Chcete mít svatební cestu v teple, ale nechce se vám cestovat daleko do exotiky? Kam na svatební cestu? V první řadě bychom chtěli vyzvednout výhody cest do blízké exotiky. První výhodou je žádný nebo krátký let a to druhou je nižší cena. V tomto blogu Vám ukážeme místa, která se vyplatí navštívit pro svatební cestu.

Svatební cesta do Kypru

Afrodita, bohyně lásky, se narodila na Kypru. Kypr byl v předchozích letech zvolen hlavním městem kultury Evropy a je centrem současného a městského umění. Samozřejmě stále má pláže s majestátními vodami Středozemního moře. Právě proto je dovolená Jedním ze slavných „obrázků“ Kypru je pláž Nissi v Ayia Napa.

Je považována za jednu z nejkrásnějších částí ostrova a na Kypru. Abyste měli pláž jen pro sebe je třeba vstát o něco dříve. Ale právě proto mladý svatební pár, který je akčnější a nemá problém brzy ráno vstávat, má velkou šanci obsadit si své místo dostatečně brzy a užít si Kypr v plné kráse. Na Kypru skvělým místem pro svatební cestu pro zamilované páry, které fascinuje historie, tradice a kultura jiné země.

Bývalé hlavní město- Paphos

Paphos, starobylé království a bývalé hlavní město Kypru překypuje kulturou a historií. V tomto městě určitě prozkoumejte starověká archeologická naleziště. Například Hrobka králů, kdysi považována za místo posledního odpočinku královské rodiny.

Přestože na tomto místě nejsou pohřbeni žádní králové, oblast je domovem fantastických podzemních hrobek pro helenistické a římské aristokraty v kamenných vytesaných strukturách s více místnostmi, sloupy a freskami. Pokud jste novomanželé, kteří mají rádi filmovou sérii Indiana Jones, tak tady si rozhodně přijdete na své a budete se cítit jako skuteční objevitelé jako ve filmu.

Afroditina skála

Afrodita se narodila na této krásné pláži v Paphosu, Petra tou Romií, když Cronos, otec Dia, uřízl kousek svého vlastního otce Urána, boha oblohy, a hodil ho do oceánu. Když kus spadl do moře, vody se začaly pěnit az vln se vynořila Afrodita, nejkrásnější z bohyň řeckého panteonu.

Staří Řekové a Římané navštěvovali Afroditinu skálu, posvátné místo, kde se narodila bohyně. Není divu, že je to jedno z nejsymboličtějších míst na světě k oslavě lásky.

Egypt

Hlavní sezónou Egypta je léto, kdy téměř vůbec neprší a teploty v poušti mohou přesáhnout 40 stupňů. Je tam suché teplo, takže se to dá vydržet, ale pokud se chcete vyhnout výrazným vedrem a návalu turistů, tak jít na jaře nebo začátkem podzimu je skvělou volbou.

Kromě toho, pokud si naplánujete svatební cestu v tomto období, vyjde vás to levněji než v létě, během hlavní sezóny bývají také ceny o něco vyšší.

Turecko

Istanbul – opravdu kosmopolitní město, které se klidně může rovnat metropolím jako New York, Londýn či Paříž. V Istanbulu si přijdou na své páry s nižším i vyšším finančním rozpočtem. Najdete tam cenově dostupné hospůdky, sofistikované bary či velmi drahé noční kluby.

Rozvíjející se čtvrť Karaköy je jednou z nejtrendovějších oblastí Istanbulu a místem, kde můžete strávit noc. Díky blízkosti k Taksimu a Starému Istanbulu, jakož i dobrému přístupu k veřejné dopravě se k němu snadno dostanete tramvají nebo trajektem.

 

Antalya

Dovolenkový pobyt v Turecku, hlavně tedy v regionu Antalya ocení jako svoji svatební cestu hlavně požitkáři kteří, si chtějí se své svatební cestě odpočinout s drinkem v ruce na pláži. Takoví novomanželé si chtějí dopřát skutečný luxus a vše co k němu patří v některém z kvalitních pěti hvězdičkových hotelových resortů.

Na takové svatební cestě skutečně nemusíte nic řešit, protože se zvolený resort postará o vaše stravování, program, dopravu a vy se skutečně můžete věnovat pouze jeden druhému.

Kapverdy

Rozhodnout se strávit líbánky na Kapverdách je skvělou volbou, protože tyto exotické a stále málo probádané africké ostrovy jsou považovány za africký Karibik.

Pokud si proto vyberete dovolenou na Kapverdách jako místo pro vaši svatební cestu, okouzlí vás “karibské pláže”, které jsou mnohem blíže než Karibik, nemluvě o tom, že ušetříte i stovky eur na letenkách do toho skutečného Karibiku. Na vašich fotografiích pravděpodobně ani nikdo nepozná rozdíl.

Kapverdy jsou považovány za ráj na zemi. Protože toto souostroví má jedny z nejfotografovanějších pláží na světě.

Svatební blog