6 nápadů dárku pro novomanžele - Svatební oznámení

Žijeme v roce 2022, kdy není žádný problém nakupování dárků. Vyšperkované a nápadité dárky, pomůcky do domácnosti, které perfektně usnadňují práci, klasické, netradiční i luxusní výrobky, vše je snadno dostupné. Avšak je zde jeden problém, každý už všechno má. Vymyslet originální svatební dar pro novomanžele, kteří už mají všechno.

Sady talířů a čajové sety jako dárek na svatbu jsou klišé, ale najdou se i takové páry, které skutečně potěší. Nepotěší však, pokud je dostanou 5. Být v pozici hosta, který přinesl pátou sadu talířů na stůl se svatebními dary, byste asi nechtěli.

Proto máme pro vás několik tipů, které zaměří vaši pozornost na originální svatební dary. Možností je opravdu požehnaně.

1. Svatební dar, který neskončí ve skříni

Po mnoha zkušenostech našich rodičů dospěli moderní svatebčané k praktickému řešení: seznamu přání.

Seznam svatebních darů, které si přejí dostat, umístí na webovou stránku, kterou zpřístupní všem hostům. Hosté si jen vyberou ikonku s darem, který se rozhodnou koupit, odškrtnou ze seznamu, seženou svatební dar přesně takový, jaký si novomanželé přejí a přinesou jim ho s pěkným věnováním. Jednoduché!

2. Asi druhou nejoblíbenější volbou novomanžele je, nechat se obdarovat hotovostí.

Mnoho mladých lidí dnes upřednostňuje zážitky před věcmi do domácnosti. Možná i vaši blízcí mnohem raději spolu cestují, než vyvařují a sledují filmy v pohodlí domova. Peníze jako svatební dar poslouží buď jako příspěvek na svatební cestu, nebo na zařízení jejich společné domácnosti, které si vyberou přesně podle svých představ.

Potrpíte-li si na originalitu, nemusíte vkládat peníze do obyčejné obálky. Vložte je například do dekorativní pokladničky, nebo uspořádejte do úhledného vějířka a zarámujte. K tomu přidejte upřímné blahopřání. Vyřešeno.

3. Dárky do domácnosti

Absolutní klasika svatebních darů jsou potřeby do domácnosti. Pokud patříte ke staré škole a chcete darovat novomanželům něco praktického, vybírejte z moderních spotřebičů.

K nejoblíbenějším patří například:

 • tlakový hrnec
 • parní hrnec
 • sušička na ovoce
 • waflovač
 • automatický kávovar
 • mokka kávovary
 • sada hrnců
 • pánve
 • formy a plechy na pečení

Kuchyňské roboty jsou dostupné v sympatických designech. Velmi usnadňují práci, avšak jde o větší položku a je třeba se zeptat nevěsty či ženicha, zda by takového pomocníka ve své kuchyni přijali.

 

4. Živé nebo jedlé svatební dary

Jíst potřebuje každý. Dárkové sestavy zavařenin, ořechů, těstovin, čajů a kávy – to ocení každá domácnost. Jsou dostupné v originálních krabičkách – stačí si jen vybrat.

Poněkud netradiční, ale velmi pěkné svatební dary jsou rostliny. Pokud pár bydlí v rodinném domě, darujte jim ovocný strom do zahrady. Do bytu se hodí interiérová rostlina, například monstera, zamiokulkas dracéna. Jsou rostliny, které symbolizují hojnost a zdraví (tučnolist, bambus štěstí, fíkus). Navíc čistí ovzduší a krásně zútulní jejich hnízdečko lásky.

5. Handmade dárek na svatbu od srdce

Neznáme lepší způsob, jak vyjádřit radost ze sňatku dvou blízkých lidí, než ručně vyrobený dárek. Důvěřujte své šikovnosti a pusťte se do výroby. Zde je několik tipů, které zvládne i začátečník:

 • servírovací podnosy, ze dřeva, mísy, podšálky z vyřezávaného korku: vytvarujte pomocí ořezávače, nebo pilky, rozdělte liniemi na geometrické části, které vymalujete rozličnými barvami
 • láhve na olej, ocet, karafy či džbány, šálky a skleničky – to vše seženete za pár eur a ozdobíte barvami na sklo či ubrouskovou technikou
 • květináče a vázy – podobně jako skleněné kuchyňské nádoby, můžete použít i akrylové barvy, glazuru
 • vyšívané obrazy, ubrusy, povlaky na polštáře – s pestrobarevnými bavlnkami a korálky dokážete určitě vytvořit něco krásného a originálního
 • z textilu lze vyrobit praktické závěsné organizéry, z plsti či přírodního vlákna rohožky, ze provázků makramé dekorace na zeď

Možností je nepočítaně. Vše záleží jen na tom, k jakému druhu ručních prací inklinujete nejvíc. Pokud rádi pracujete se dřevem, tvoříte keramiku nebo vládnete jakémukoli jinému řemeslu, na vašem místě bychom ani neuvažovali o kupovaném dárku!

6. Svatební dary na míru

To, že se necítíte na vlastnoruční výrobu dárku na svatbu ještě neznamená, že váš dar nemůže být absolutní handmade unikát.

Využijte možnosti dát si vytvořit dárkový předmět někým, kdo má řemeslo v malíčku.

Oblíbeným motivem je cokoliv, co si dokážete představit, „označeno“ něčím, co symbolizuje šťastný pár.

Jsou to doplňky, které in zútulní domácnost a budou sloužit jako nekonečná vzpomínka na svatbu. S gravírováním jmen novomanželů, či citátem o lásce, může být ještě prkénko na krájení, váza, sada kvalitní láhve šampaňského se dvěma skleničkami, župan a ručník.

Pokud vás pozvali na svatbu, pamatujte si, že pro novomanžele je nejdůležitější vaše účast. Mají vás rádi a pravděpodobně neočekávají, že jim přinesete velký dar. Drobnost od srdce s upřímným věnováním znamená někdy víc, než drahý spotřebič.

Svatební blog