10 důvodů proč mít svatbu v zimě - Svatební oznámení

Většina svateb se koná na jaře nebo v létě, avšak i zima má své kouzlo a určitě se vyplatí mít svatbu i v tomto období.

1. Ušetříte na svatební výzdobě

Rozhodnete-li se pro zimní svatbu, vaše svatební výzdoba vás vůbec nemusí přijít draho. Typickými ozdobami pro zimní období jsou jehličnaté věnce, šišky, sněhové vločky či vánoční ozdoby. Takovou ozdobu si dokážete vyrobit i sami doma – vločky vystřihnete z papíru a můžete je zavěsit ze stropu, vytvořit z nich girlandy, či je použít jako jmenovky pro hosty; šišky stačí poskládat do misek a položit na stoly, případně je ozdobit třpytkami, doplnit nějaké svíčky a máte hotovo; stejně i věnce z jehličnatých větviček můžete jednoduše vyrobit sami, ozdobit je mašlemi či vánočními ozdobami. Chcete-li přidat vaší svatbě vánoční nádech, použijte vánoční ozdoby – ty určitě máte doma, nebo je za rozumnou cenu koupíte v obchodech jako Tesco, či Ikea.

svatebni vyzdoba

2. Sníh je lepší než déšť

V zimě obvykle sněží, respektive alespoň mrzne a to znamená, že nebude pršet. Počasí nikdy nemůžete s jistotou odhadnout, ale v letních měsících je větší šance, že začne pršet, než v zimě.

3. Svatba jako z pohádky

Pokud toužíte po pohádkové svatbě, zima je ideálním obdobím, kdy ji uspořádat. Zasněžená krajina, padající vločky, třpytící se ozdoby – zima má opravdu své kouzlo a vytvoří atmosféru zasněžného království jako z pohádky.

svatebni kytice

4. Romantické svatební fotografie

Fotografie jsou vzpomínky, které vydrží nejdéle. Představte si jak úžasně romanticky budou vypadat svatební záběry v zasněžené krajině či novomanželský polibek v padajících vločkách.

svatba

5. O teplotě rozhodujete vy

Znáte ten pocit, když je venku opravdu teplo ai přes veškerá opatření se potíte ve vlastní kůži? Tento pocit určitě nechcete zažít na vaší svatbě. V zimě se vám to určitě nestane. Venku je mrazivo a uvnitř si sami nastavíte teplotu, na kterou chcete vytopit prostor, aby vám bylo příjemně.

6. Honosné svatební šaty

Právě v zimě se můžete vdávat v opravdu honosných šatech jako princezna. Svatební šaty nejsou lehoučké jako pírko a zejména pokud toužíte po šatech s velkou sukní či dlouhou vlečkou mohou být docela těžké a určitě i hřejivé. V zimě se tím nemusíte trápit, určitě se v nich nezpotíte.

svatebni saty

7. Svatební oslava může začít dříve

Ta pravá zábava na svatbách začíná až po setmění. V zimě můžete začít dříve – většina prostor vám po půlnoci účtuje více za pronájem a personál, který tam s vámi zůstane, proto se vyplatí začít dříve a tedy i dříve skončíte. Chcete-li ušetřit k pronájmu, určitě byste to měli zvážit.

8. Nádherné a netradiční kytice

Zimní období nabízí také netradiční možnosti jak vytvořit nádhernou svatební kytici. Některé květiny či ozdoby se opravdu nehodí na jiné, než na toto chladné období. Použít můžete jmelí, jehličí, šišky, či jiné “zimní” rostlinky, doplnit nějakými třpytivými ozdobami a zajímavá kytice je na světě.

 

svatba v zime

9. Třpytky a světýlka

Samozřejmě, třpytivé ozdoby a světýlka můžete použít kdykoli během roku, v zimě se ni nich však můžete vyřádit. Svíčky, vánoční osvětlení, lucerny, lampiony, oheň v krbu, třpytivé ozdoby, to vše je v zimě povoleno. Stmívá se dříve a proto si můžete tuto světelnou nádheru vychutnat během celé oslavy, případně i obřadu, začnete-li ve 4 nebo později. A třpytky, které také ve tmě vypadají mnohem lépe, jen podtrhnou pohádkovou atmosféru – třpytkami postříkané šišky, skleničky na přípitek, svatební dort, či jen tak rozsypané po místnosti.

svatebni vyzdoba

10. Široký výběr svatebních lokalit

Některé lokality mají zabookované termíny na svatbu už dva roky dopředu a chcete-li mít šaty ze salonu, je třeba pospíšit, aby nebyly všechny pěkné zarezervované. Takhle nějak to je během svatební sezóny (květen – září). Jelikož v zimě se koná opravdu málo svateb, budete mít široký výběr prostor, dodavatelů či účinkujících.

svatbe v zime

Držíme palce s plánováním!

Kompletní nabídku svatebních pozvánek najdete zde

Svatební blog