Víte jaký název v sobě skrývají jednotlivé výročí svatby?

Důvod k oslavě vašeho společného života a dne vstupu do manželství se vždy najde. Každé výročí svatby, každý společný rok strávený bok po boku třeba pěkně oslavit.

Chronologicky jsme uspořádali všechny výročí svatby, jaké existují. Budete překvapeni, že kromě stříbrné či zlaté svatby je jich mnohem víc. A možná víte, že prvních 15 let má jedinečný přívlastek každý rok. Tak pěkně popořadě přehledný a stručný seznam.

Některé si vysvětlíme, proč nesou právě svůj osobitý název:

1 / Bavlněná svatba – společný život “jako v bavlnce” zažíváme po prvním roce manželství J.

2 / Papírová svatba – přestože jsme spolu druhý rok, naše manželství je stále jakoby “nepopsaný list papíru”.

3 / Kožená svatba – třetí rok je kritický. Představuje zkoušku, ve které pokud obstojíme, naše manželství bude v dalších letech pevné jako kůže.

4 / Květinová svatba – se vyznačuje množstvím květů a také oslavou s množstvím květů. Tedy ženy ho milují tak, jak kytičky :).

5 / Dřevěná svatba – síla a pevnost jako síla dřeva je symbolem právě pátého výročí svatby.

15 / Křišťálová svatba – čistota skla, či křišťálu evokuje průzračnost a krásu manželství, které vydrželo tolik let. Co je v dnešní době v celku pěkné číslo :).

20 / Porcelánová svatba – to by chtělo něco výjimečného, ​​například rodinný porcelán, který je symbolem vzácnosti i dovednosti, kterou si nejedno manželství vyžaduje.

25 / Stříbrná svatba – je všem známá. Představuje celé čtvrtstoletí spolu. Pokud bylo manželem dopřáno mít děti, ty už pravděpodobně žijí své životy mimo domov. Manžel zvykne manželku překvapit novou, tentokrát stříbrnou obroučkou :).

30 / Perlová svatba – perly jsou vzácný artikl tak, jak 30 let spolu. Když se tak zamyslím, mnoho lidí, což jsou tak dlouho spolu asi neznám, je to spíše vzácností.

40 / Rubínová svatba – kámen vroucnosti a lásky – rubín, si v minulosti dávali lidé sázet do obrouček právě po uplynutí 40 – let společného života. Je krásně probouzet se vedle téhož člověka tolik let. Která z vás poté netouží? 🙂 Určitě my všechny.

50 / Zlatá svatba – krásných 50 let spolu. Až neuvěřitelné číslo. Půlstoletí milovat jedinou osobu. wau 🙂

60 / Diamantová svatba – nejtvrdší, vzácný diamant právem dává přívlastek 60. roce společného života dvou (nyní již stařičký) lidí.

70 / Platinová svatba – nejvzácnějším kovem světa je platina. Ona jediná má výsostné právo dát název 70. výročí svatby. Je prakticky nezničitelná. A pokud se vůbec lidé dožijí takového krásného věku a prožijí celé ty roky bok po boku, je to neskutečný zázrak, jaký se jen tak nevidí.

————–

Koho se to ještě netýká, ale naopak svatbu teprve plánujete, nahlédněte mezi naše krásné svatební oznámení a určitě si vyberete. Abyste měli na co při výročí svatby vzpomínat :), možná i jako 90-letí při té nejvzácnější – platinové.

Svatební blog