Svatební oznámení - kdy je odesílat? - Svatební oznámení

Svatební oznámení KDY JE ODESÍLAT?

Poté, co Vám váš budoucí manžel nastokne na prsteníček snubní prsten vše začne. Čekají Vás dny, kdy si budete muset odpovědět na řadu otázek. Kostel nebo úřad, datum, obroučky, místnost, sami či s pomocí koordinátora nebo svatební agentury?! Svatební pravidla však říkají, že je potřeba začít pozvánkami a svatebními oznámeními.

Pokud chcete, aby hosté z vašeho seznamu na svatbu přišli, musíte svatební oznámení rozeslat v předstihu. Mluvíme o období nejméně tří až čtyř týdnů před dnem „D“. Z toho vyplývá, že se sestavováním seznamu hostů si dejte včas a začněte s jeho přípravou mnohem dříve. Záležet si dejte zejména na hostech, které plánujete pozvat i ke svatebnímu stolu a tedy nejbližší rodinu, svědky a dobré přátele. Těmto hostům vložíte do obálky kromě svatebního oznámení i pozvánku ke svatebnímu stolu. Jelikož jde obvykle opravdu o naše nejbližší lidi, nemělo by to zůstat jen při formálním odeslání svatebního oznámení. Zavolejte jim a seznamte je s průběhem celého svatebního dne. Přibližný časový harmonogram, kdo jsou další hosté, pochvalte se, jaké jste si vybrali šaty a zejména poděkujte, že se budou v tento den těšit spolu s vámi.

Nezapomeňte, že po svatebních oznámeních Vás ještě čekají dny, kdy je třeba odpovědět na ty další otázky. Přejeme Vám hodně štěstí!

Svatební blog