Svatba přes internet? - Svatební oznámení

Přichází k nám nový svatební trend nebo jde jen o obyčejný výstřelek bláznů? Změní síla internetu dosavadní kouzlo obřadů uzavíraných polibkem a prsteny a začnou být v módě online svatby? Odpověď nám přinese (ne)zájem o svatby přes internet, o kterých se začíná mluvit stále častěji.

Ne každý si potrpí na velké slavnostní ceremonie plné muziky, jídla a dobré nálady. Mnozí
novomanželé by se raději vzali někde v soukromí bez hostů, ale i tyto uzavřenější typy touží po
společném objetí a držení se za ruce. Co potom přitahuje některé páry na svatbách přes internet, u kterých se vidí jen na monitoru? Je v tom opravdu jen vzdálenost nebo má taková svatba i jiné
důvody, o kterých se veřejně nemluví?

Populární z různých důvodů

Motivace uskutečnit svatbu přes internet může být různá a partneři si najdou důvody od těch
normálních po šílené. V jednom případě se stalo, že ženich onemocněl a byl hospitalizován, ale
svatbu nechtěl zrušit. Situaci vyřešil tím, že nevěstě stojící před oltářem řekl ano přes skype. Scénář se promítal na velké obrazovce v kostele, kde hosté sledovali obřad s naprosto netradičním průběhem

Online svatby se spojují s podvody

Vícero zahraničních médií přišlo s poněkud odlišnými příběhy, které ani zdaleka nejsou tak dojímavé. Svatby přes internet totiž pořádají i podvodníci, přičemž jejich cílem je získání občanství nebo jiných výhod pramenících z uzavření sňatku. Speciálně se o podvodech hovoří v USA, kde hlásí zvýšený počet online obřadů. Dokud se ale nezmění zákon, online svatby budou legální, takže úřady s tím nemohou nic dělat.

Zapomeňte na svatební atmosféru

Okolo organizace svateb bývá dost velký spěch, přičemž cílem je připravit nezapomenutelný zážitek. Elegantní výzdoba, veselí hosté a příjemná atmosféra doprovázená zábavou je pro svatbu typická. Právě při obřadu přes internet účastníci přicházejí o tyto skvělé momenty, na které lze s úžasem vzpomínat po celý život. Nejbližší rodina si také nebude moci odložit na památku svatební oznámení, která jsou tím nejlepším symbolem každé svatby.

Éra klasických svateb uzavíraných u oltáře, v zámečku nebo na exotickém místě určitě nekončí. Po nejnovějším však do výběru způsobu sňatku přemlouvá právě internet. Otázkou je, nakolik při těchto svatebních obřadech jde skutečně o lásku nebo jen o kalkul přinášející profit. I proto je důvěra vůči online svatbám slabá a absence opravdového zážitku minusem, kvůli kterým nelze očekávat velký nárůst zájmu.

Svatební blog