Svatba na Vánoce? - Svatební oznámení

Svatba na Vánoce?

Blíží se Vánoce a s nimi přichází nejkrásnější období v roce. Svátky radosti a klidu typické svojí láskyplnou atmosférou nám opět nabídnou možnost prožívat jejich jedinečné kouzlo. Během těchto dnů budou mít výjimečnou příchuť i setkání s našimi nejbližšími, takže prostor pro přípravu společenských událostí doprovázených dobrou náladou je třeba využít.

Jedinečné kouzlo vánočního období můžeme zužitkovat i při přípravě svatby a vnést tak do průběhu velké události chuť pravé sváteční atmosféry. I když podle některých názorů je rozhodnutí organizovat svatbu o Vánocích považováno za špatný a nevhodný nápad, často se ukáže přesný opak a vánoční svatba se stane tím nejkrásnějším životním zážitkem. Jak to tedy je s přípravou sváteční svatby a které pro a proti mohou ovlivnit její průběh?

Využijme kouzelnou atmosféru

Milé pohledy, upřímné úsměvy a vroucí objetí jsou typickým projevem lidskosti, o kterou se chceme dělit s našimi nejbližšími. Ideální by bylo projevovat tato gesta během celého roku, ale jaksi nejlepší nám to jde na Vánoce. Vánoční náladu a příjemné okamžiky tak můžeme zužitkovat i na svatbě, čímž vytvoříme správný předpoklad pro uvolněnou atmosféru spojenou s radostí a srdečností.

Oživme svatební výzdobu

Barevné dekorace, blikající světýlka, tradiční motivy a typické postavičky. I to je součást vánoční výzdoby, která nám každoročně zkrášluje interiéry. V případě svatby uskutečněné v tomto období neexistuje žádná překážka k jejímu využití ve svatebním sále. Běžnou svatební výzdobu můžeme obohatit vánočními vzory a oživit tak celkový design, což bude pro krásu svatby pouhým plusem.

Vytvořme velký rodinný kruh

Ani lákadlo Vánoc někdy nestačí k tomu, abychom dokázali spojit rodinu a v jednom velkém kruhu se společně setkali. K tomu je vysloveně vhodná právě svatba, kde se můžeme setkat se všemi nejbližšími. To je samozřejmě nejlepší příležitostí jak si popřát všechno dobré i osobně a prožít atmosféru Vánoc a svatební zábavy s našimi milovanými.

Překážkou může být shon

Konání svatby během vánočního období má také své nevýhody. Tou největší je spěch, který organizace události přináší, co nás může odradit. Vánoce přece chceme prožívat v klidu a dopřát si relaxaci od běžných světských záležitostí. Stres je to poslední, co v těchto chvílích potřebujeme a příprava svatby se bohužel někdy spojuje i s vypjatými situacemi.

I přes některé minusy, které nás mohou od pořádání vánoční svatby odrazovat, nezapomínejme na magickou sílu tohoto období. Vánoce jsou svátky lásky, přinášejí nám klid a podporují dobrou rodinnou atmosféru. Díky tomu nejsou jen obyčejným symbolem štěstí, ale skutečně ho dokážou i přitáhnout. Spojme tedy vstup do společného manželského svazku s hlubokým poselstvím Vánoc a nechme zasáhnout jejich sílu do našich životů, ať radost a lásku prožíváme po celý rok, nejen o svátcích.

Svatební blog