Jak vybrat zásnubní prsten? 5 věcí, kterým se nevyhnete! -

Zásnuby jsou velkým krokom v životě, a pokud se chystáte posunout svůj vztah na úroveň manželství, určite budete řešit mnoho věcí, abyste to zvládli. Jak vybrat zásnubní prsten? Hoci je to krok, který děláte z lásky, prináší s sebou i nový stres. Jak by měl vypadat? Bude malý? Kdy a kde požádat o ruku? Nemůžeme vám pomoct ve všem, ale pokud nevíte, jak si vybrat zásnubný prsteň, máme pro Vás několik rad.

Jak vybrat zásnubní prsten? Predevším, kdy?

Správny čas, správné místo. Tak je to v životě s většinou věcí. Žádost o ruku by měla přijít ve správný čas, když si budete istí nebo alespoň tušíte, že vaša milovaná osoba s radostí odpoví na otázku „ano“. Pokud jste zvládli tento bod, můžete si pustit do výběru správného zásnubného prstenu.

Velikost prstene

Jak odhanout velikost prstene? Je to jednodušší, jako se může zdát! Vaša drahá polovička už má doma prsten a to by vám v tomto případě mohlo nejvíc pomoct. Prsten můžete změřit a najít prepočet velikostí na webových stránkách prodejců nebo si ho můžete vzít přímo do klenotníctví. Udělají vše za vás a odpověď bude stopercentná.

Materiál

Chirurgická ocel? Stříbro? Zlato? Na výběr toho máte opravdu moc a měli byste se rozhodovat především tím, co se líbí vaší budoucí nevěstě. Pokud vůbec nenosí zlaté věci, určitě sa vyhnete žlutému zlatu. Skontrolujte, či může nosit všechny kovy a jestli není na některé z nich citlivá. Váš nejlepší přítel vám s tím určitě pomůže.

Kámen

Většina zásnubných kamenů je osazena drahými kameny. Diamanty, zafíry, akvamaríny a další. Opět se zaměřte na to, co jste našli a vyzkoušeli doma. Vyberte si především podle barvy a velikosti, která se vám líbí. Vďaka tomu zistíte, jaký kamen bude v zánubném prstenu osazený. Drahé kamene mohou stát astronomické sumy a cenovka často usnadní výběr.

Cena

Cena prstenu by měla být v normálním vztahu druhořadá a především přiměřená vaší situaci. Svatba bude drahá událost a peníze se určitě dají utratit nebo investovat i lépe než do zásnubního prstenu. Kolik tedy stojí prsteny? Z tisíců na miliony. Již od pěti tisíc korun určitě narazíte na pěkné a kvalitní prsteny. Strop prakticky neexistuje. Podle etikety byste ovšem nikdy neměli kupovat prsten dražší než trojnásobek vašeho měsíčního příjmu.

Svatební blog