Jak se obléknout na svatbu - muži - Svatební oznámení

Jak se obléknout na svatbu – muži

Obléknout se na svatbu není tak jednoduché A pokud to mají těžké dámy, muži to mají obtížné minimálně stejně. Svatba je přece nesmírná událost a na vzhledu je třeba si dát záležet. Rozhodnout, co na sebe, se můžete i podle toho v jakém stylu se svatba nese. Pokud však nemáte udaný dress code může být tento úkol opravdu velmi složitý.

Vše se odvíjí i od toho, jakou roli na svatbě máte. Pánové – družbové, zda svědci by měli přijít samozřejmě v obleku (což platí pro všechny pozvané muže), který by měl stylově ladit s oblekem ženicha. Pokud si nevěsta přeje, aby byly sladěny družičky, pak by měly být i družbové, a to nejen vzájemně, ale i se šaty družiček. Je zvykem, že se doplňky k oděvu, jako vázanka/motýlek či kapesník na saku sladí k barvám svatební kytice. Pokud je kytice bílá, barvu by měla určit nevěsta, ak této barvě se pak doladí šaty družiček. Samozřejmě na většině svateb si asi pár nepotrpí na takové detaily. V tom případě je volba barev na vás. U nás se ještě nebazíruje tak na družičkách a družbech. Pokud se však na svatbě tento trend ze západu vyskytne, bylo by opravdu dobré, kdyby družička s družbem ladila. To platí i pro muže, který si bere s sebou na svatbu i partnerku. Sladění se do barev své partnerky je téměř povinnost.

Pokud jedete na svatbu jako blízká rodina někoho z budoucích manželů, měli byste rovněž věnovat zvýšenou pozornost při výběru oděvu a úpravě zevnějšku. Jde přece o významnou událost ve vaší rodině a tak je třeba dát najevo, že je to pro vás důležité i svým vzhledem. Čili volte slavnostnější oblečení. U mužů je to v podstatě docela jednoduché, neboť platí vždy totéž pravidlo – oblek, elegantní košile, kravata/ motýlek, případně vesta a společenská obuv. Pokud chcete, můžete si vyhrát s detaily, jako manžetové knoflíčky, kapesník v kapse saka, či různé doplňky (hodinky nebo šperky).

Pokud jste běžný svatební host, máte ve výběru docela volnost. Šaty na svatbu, pokud jste host vyberete podle jednoduchého pravidla, a to- něco elegantního a ne bílé. Tabu jsou určitě džíny (i když na country svatbě budou určitě volbou number 1) a to iv případě, že jste přišli jen na obřad nebo po něm pogratulovat novomanželům. I v tomto případě je třeba zachovat trochu elegance.

Svatební blog