Tradiční hudba, romantická atmosféra, historie dýchající na každém kroku. I takový obraz svatby v klasickém hávu může být pro mnohé novomanžele dokonalou představou o tom, jak spojit své životy a vstoupit do nich s požehnáním lásky a radosti.

Svatby pořádané v útrobách hradních nádvoří dnes nejsou ničím ojedinělým. Stále více zamilované párů si chce zpříjemnit svůj velký den návratem do minulosti a říci si ano v duchu tradic. Právě hradní a zámecké areály mohou být skvělým místem pro splnění tohoto snu, stačí navnadit správnou atmosféru dávných dob a naplno se oddat její půvabu.

Výzdoba v honosném stylu

Při výzdobě svatební sály, která je součástí hradního interiéru, se rozlučte se skromností, snad jen s výjimkou malých zámeckých kaplí, kde se uskuteční obřad. Rozlehlé prostory s vysokými stropy a masivním dřevěným nábytkem si přímo ptají drahé textilie, doplňky z cenných kovů a hlavně bohaté svatební stoly, které vás vtáhnou do světa aristokracie.

Dobroty tradiční kuchyně

Pokud zmiňujeme hostinu, při svatbách na hradě můžeme vsadit na tradiční pokrmy, na jakých si kdysi pochutnávali páni. Šikovní kuchaři nám je připraví se současnými ingrediencemi, což neplatí jen o receptuře, ale také o aranžmá na talíři. Pro lepší dojem se doporučuje využít i starožitný nádobí, který společně s pozvánkami ke svatebnímu stolu ve vintage stylu vzbudí ten správný klasický dojem.

Pestrý středověký program

Aby svatba nebyla jen o výzdobě a její atmosféra se věrně podobala na tu středověkou, oživit ji můžeme pestrým program. V rámci možností můžeme do svatebního scénáře zahrnout i vystoupení sokolníků, historických šermířů či tanečníků v dobových krojích. Právě tato čísla dodají slavnosti to pravé, co by na hradě nemělo chybět.

Organizace svatby na hradě nepatří k nejlevnějším záležitostem, což způsobují zejména ceny za pronájem hradního nádvoří či interiéru. Přesto se tato investice často ukáže jako správná a svatební den se stane nejkrásnějším v životě. K tomu však nestačí jen vysněný hrad. Potřebovat budeme podporu našich nejbližších, kteří se potěší pozvánce v podobě pěkného svatebního oznámení, nejlépe ve viktoriánském nebo oblíbeném vintage stylu.

Leave a Reply